معرفی کتاب چنین گفت زرتشت

چنین گفت زرتشت یک داستان فلسفی و شاعرانه است که طی سال‌های ۱۸۸۳ تا ۱۸۸۵ توسط فریدریش نیچه، فیلسوف و شاعر آلمانی نوشته شده است. نیچه در این کتاب عقاید خود را از زبان شخصیت اصلی کتاب که شخصی به نام زرتشت است و از زرتشت پیامبر ایرانی گرفته شده‌ است، بیان می‌کند.

می‌توان گفت یکی از شناخته‌شده‌ترین نویسندگان و فیلسوفان عصر جدید فردریش نیچه است. کتاب چنین گفت زرتشت را نیز شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین نوشته‌ی او ی در میان فلسفه‌دوستان ایرانی به‌شمار می‌رود. این کتاب یکی از بهترین نوشته‌ها و رمان‌های فلسفی است که البته شاید برای خوانندگان تازه‌کار قدری سنگین و پیچیده باشد.

در اولین نگاه و با خواندن عنوان کتاب چنین گفت زرتشت، به‌نظر می‌رسد که محتوای اصلی کتاب درخصوص زرتشت، پیامبر باستانی ایران زمین است، اما با مطالعه کمی از کتاب متوجه می‌شویم که این نوشته، بیشتر برداشت آزاد فردریش نیچه از شخصیتی به نام زرتشت است.

تکه هایی از کتاب چنین گفت زرتشت

دوستان من! دوست‌تان را طعنه‌ای زده‌اند: «زرتشت را بنگرید که در میانِ ما چنان می‌گردد که گویی در میانِ جانوران می‌گردد!» اما همان به که می‌گفتند: «مرد دانا در میان آدمیان چنان می‌گردد که در میان جانوران.» مرد دانا انسان را چنین می‌نامد: جانوری با گونه‌های سرخ.

خرید کتاب چنین گفت زرتشت را توصیه می کنم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *